Hava, Kara ve Deniz Araçları Değer Tespiti

Hava, Kara ve Deniz Araçları Değer Tespiti Nedir?

Teknolojik araçların gittikçe sıklaştığı endüstriyel alanlarda kullanılan araçların test edilmesi ve düzenlenmesi her daim olması gereken özelliklerden birisi haline gelmiştir. Yapılan her test Hava, Kara ve Deniz Araçlarının değerlerini tespit etmenin yanı sıra durumları ve kullanımları hakkında da detaylı bir analiz sunmaktadır. Elde edilen raporlar sayesinde de işler daha iyi bir şekilde ilerlemektedir.

Değer tespiti bir dizi testler ve araştırmaların sonucunda oluşarak söz konusu makine hakkında detaylı bilgi verir. Yapılan değer tespitlerinde ölçülenler her araca göre değişiklik göstermektedir. Her aracın gereksinimi, kullanımı, kaynakları ve çalışma şekli farklı olduğundan dolayı her birine kendilerine özel bir şekilde yaklaşılmasını gerektirir. Bu yüzden detaylı planlama ve programlama sürecindeyken her birine farklı açılardan yaklaşırız ve farklı uzmanlarla birlikte çalışırız. Değer tespiti her makineye özel olsa da ortak yanları da bulunmaktadır ve sonucunda her zaman detaylı raporlar ile gerçek bir sonuç elde ederiz.

Kara Araçları Değer Tespiti

Makine parkınızda yer alan kullanılmış her türlü iş makinesi (ekskavatör, yükleyici, greyder, dozer, fore kazık makineleri, Sondaj makineleri, TBM makineleri, kule vinçler, deliciler vb.) ve her sınıftaki kullanılmış taşıt araçlarının (Otomobil, kamyon, treyler, beton pompası, lowbed hafif ticari araçlar, ağır vasıta araçları, proje taşımacılığında kullanılan araçlar vb. ) değerleme çalışmaları yerinde tespitle, mevcut durumu,  işlevselliği, fiziksel durumu, bakım geçmişi, çalışma saati yada km bilgisi, geçmiş hasar kayıtları, mülkiyeti vb. durumları detaylı olarak incelenir, elde edilen ve değere etki eden tüm teknik bilgileri göz önünde bulundurularak Pazar değerinin belirlenmesine yönelik hazırlanan değerleme raporlarıdır

Gerek görülmesi veya talep edilmesi durumlarında EGE Değerleme olarak yetkili servis eşliğinde ekspertiz çalışmasının yapılarak makinenin detaylı test ve kontrollerinin yapılması, performans durumunun incelenmesi ve varsa bakım ve onarım maliyetlerinin belirlenerek servis rapor analizlerini de içeren detaylı değerleme raporları hazırlanmaktayız. 

Hava Araçları Değer Tespiti

Hava araçları değer tespiti kapsamında yolcu uçağı, kargo uçağı, özel uçaklar, jetler, helikopterler gibi hava araçlarının alanında uzman tüm hava taşıtları sektör deneyimine sahip pilot ve mühendisleri tarafından yerinde incelenip, test ve teknik donanım ekipmanları ile kontrol edilir, tüm yasal belgeleri incelenerek değerleme raporunuz hazırlanır. Yapılan her araştırma ve analiz sonucunda hava araçlarının sağlığı, çalışması ve değeri gibi konusunda detaylı bir rapor elde ederiz. Elde edilen bilgiler bir raporda toplanarak net bir şekilde bilgi sunar. Bu bilgiler ışığında hava aracının değeri net bir şekilde tespit edilir ve kesin bilgiler sunulur.

Deniz Araçları Değer Tespiti

Ayrı bir sicil sistemine tabi olan her türlü deniz araçları yük gemisi, tanker, römorkör, yolcu gemisi, yat, sürat teknesi, bot, gezi teknesi balıkçı teknesi vb. tüm deniz taşıtları sektör deneyimine sahip gemi inşa ve gemi makineleri mühendisi iş ortaklarımız tarafından yerinde görülüp, deniz taşıtının tüm yasal belgeleri incelenerek değerleme raporunuz hazırlanır. Siz de araçlarınızın değer tespitini en doğru ve profesyonel şekilde istiyorsanız EGE Değerlemeye gelebilirsiniz.

Subscribe to Our Newsletter

About Strix

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In maximus ligula semper metus pellentesque mattis. Maecenas volutpat, diam enim sagittis quam, id porta quam.

Stay Connected