Kentsel Dönüşüm Hizmetleri

KENTSEL DÖNÜŞÜM DEĞERLEME HİZMETİ NEDİR?

Kentsel dönüşüm hizmetleri, kentsel dönüşüme konu olan gayrimenkullerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yaptırılması zorunlu tutulan gayrimenkul değerleme raporlarının hazırlanmasında yetkili, SPK ve BDDK lisanslarına sahip profesyonel değerleme kuruluşları tarafından detaylı olarak analiz edilerek gerçekleştirilmektedir.

Kentsel dönüşüm öncesinde, paylaşım modelinin temelini oluşturacak şekilde, yapıların mevcut durum tespitlerini içeren değerleme raporları ile süreç sonunda teslim edilecek, yeni yapının olası değerini içeren değerleme raporlarını hazırlamak, kentsel dönüşüm değerleme uzmanları tarafından doğru, objektif ve tutarlı bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

KENTSEL DÖNÜŞÜM DANIŞMANLIK HİZMETİ NEDİR?

Kentsel dönüşüm kanunu kapsamına giren, yıkılarak yenilecek olan veya yıkılmadan güçlendirme işlemleri yapılacak olan yapıların hak sahiplerine, kentsel dönüşüm sürecinin ilk adımından itibaren her türlü teknik ve hukuki desteğin verilmesi amacı ile güvenilir, kapsamlı, objektif ve tatminkâr sonuçlar doğuran danışmanlık hizmetlerinin verilmesidir. Ege Değerleme ile güvenilir, uzman kişiler tarafından destek alarak hukuki destek alabilirsiniz.

KENTSEL DÖNÜŞÜM NEDİR?

Afet riski taşıyan alanların kontrollü, sistematik olarak düzenli, sağlıklı ve belirlenmiş iyi düzeye yaklaşmasını sağlamak amacı ile gayrimenkulün veya kentin dönüştürülmesi, yenilenmesidir.

Kentsel dönüşüm kanununa göre, Türkiye’nin her bölgesinde kır, kent ayrımı olmaksızın yıkılma tehlikesi bulunan yapıların devletin sağladığı finansal destek ile yeni yaşam alanlarına dönüştürülmesi öngörülmektedir. Devletin sağladığı finansal desteğinin vergi muafiyeti, kira yardımı ve kredi desteği gibi önemli üç ayağı oluşturduğunu söylemek mümkündür.

Kentsel dönüşüm danışmanlık hizmeti ile kanuna uygun bir şekilde kentsel dönüşüm süreçlerini izleyerek, raporlar hazırlamakta ve sürecin doğru ilerlemesini sağlamaktadır.

KENTSEL DÖNÜŞÜM HİZMETLERİ NELERDİR?

Ege Değerleme’den alacağınız 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında gayrimenkul projelerinize yönelik olarak; 

– Mevcut durum değer tespiti 

– Riskli yapı ve arsa payı değer tespiti, 

– Arsa Payları dağılım önerisi veya etüdü, 

– Hak sahiplerine doğru ve adil şekilde dağılımı 

– Projelerin değer tespiti, 

– Kentsel Dönüşüm Hizmetleri alanında geliştirilebilecek yeni projelerin “En etkin ve en verimli kullanım değeri” analizi,nin belirlendiği raporlardır

Subscribe to Our Newsletter

About Strix

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In maximus ligula semper metus pellentesque mattis. Maecenas volutpat, diam enim sagittis quam, id porta quam.

Stay Connected