Makine Parkı ve Sabit Kıymetler Değerlemeleri

Makine Parkı Nedir?

Çevremizin devamlı gelişmesi ve arazilerin dönüşmesi ile ağır iş makinalarının varlığı artmış bulunmakta. Ağır iş makinaları birçok işimiz yapsalar da ilgilenilmeleri özen gerektiren bir iştir. Ağır iş makinaları gibi kara araçlarına sunduğumuz değer tespitin yanı sıra makine parkı hizmeti de sunmaktayız. Makine parkı günümüzde mutlaka sahip olunması gereken bir özelliktir. Ağır iş makinalarının sokaklarda duramamasından kaynaklı olarak ortaya çıkan bu çözüm, birçok kişiye fayda sağlamaktadır. Makine parkları içerisinde ağır iş makinalarınız boştayken durabilir ve ilgilenilir. Makine parkı sadece araçlarınızı park etmenin yanı sıra koordineli bir şekilde çalışabilmenizi sağlayan ve işletmenizin büyüklüğünü de simgeleyen bir yerdir. Sahip olduğunuz ağır iş makinelerinin çeşitliliği ve çokluğu işletmenizin kapasitesi ve gücü ile doğru orantılıdır. Üstelik rahatça düzenletilmesini ve ilgilenilmesini sağlayabilmek makine parklarının en önemli özelliklerinden birisidir.

Sabit Kıymet Değerlemesi Nedir?

Sabit kıymetler adından da belli olacağı üzere hareket etmeyen, mobil olmayan, taşınılamaz durumdaki belli bir değere sahip nesnelerden bahsederken kullanılır. Bu tip değerli varlıklara binalar, tesisler, makine ve cihazlar, araziler demirbaşlar gibi varlıklar dahil edilebilir. Bu tip kıymetler değerleme yapılırken diğer kıymetlerden farklı yollar izlenir. Araçlar gibi belirli bir yere götürülüp üzerinde test yapılamadığından dolayı kıymetin kendisine gidilir ve çevresinden başlayarak sabit kıymet her ölçütte değerlendirilir. Her sabit kıymet kendine has olduğu için her birine özel değerleme uzmanı tahsis edilir ve özel kriterler sorgulanır. Bu şekilde aksaklığa uğranılmaz ve sabit kıymetler detaylı raporlar sonucunda değerleme işlemini tamamlarlar. Yapılan değerlemeler sabit kıymeti doğru açılardan ve gerekli kriterlerden ölçerek değeri ve durumu konusunda net bir rapor sunar.

Makine Parkı ve Sabit Kıymet Değerlemeleri Neden Yapılmalıdır?

Makine Parkları hem kurumunuz hem de araçlarınız için büyük bir gereksinimdir. Araçlarınızın kontrolü, ilgilenilmesi ve koordinesi için makine parkına sahip olmanız şarttır. Size katacağı özellikler ve yardımlarla kurumunuzun üzerinden büyük bir yük kaldırır ve işlerinizi yoluna sokmanızı sağlar.

Sabit kıymet değerlemeleri konusunda ise elinizdeki mal varlığının devamlı bir şekilde durması, yıllar sonra da aynı değerde kalacağı anlamına gelmez. Bundan dolayı oluşan ihtiyaçlardan birisi de yeniden değerleme hizmetidir. Yeniden değerlemeye alınan sabit kıymetlerinizin değerini bilirseniz şirketinizin malvarlığı ile ilgili daha net açıklamalarda bulunabilirsiniz. BU sayede kurumunuzla ilgili kararlar alırken hataya düşmezsiniz.

EGE Değerleme ile Makine Parkı VE Sabit Kıymet Değerlemeleri İmkanları

Makine parkı hizmeti ve sabit kıymetlerin değerleme hizmeti oldukça önemli hizmetlerdendir. EGE Değerleme olarak yapılan işin zorluğunun ve gereken profesyonelliğin farkındayız. Bu yüzden alanına uygun uzmanlarla özel olarak çalışıp her türlü kaynağı sağlamakta ve ortaya çıkan işlerin en iyi seviyede olması için uğraşmaktayız. Her türlü hizmetiniz için EGE Değerlemeye güvenebilirsiniz.

Subscribe to Our Newsletter

About Strix

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In maximus ligula semper metus pellentesque mattis. Maecenas volutpat, diam enim sagittis quam, id porta quam.

Stay Connected